Basında

milliyet
Milliyet Gazetesi - Cadde Eki / 20 Haziran 2013

1970 yılında kurulan Yeşilköy Roma Dondurmacısı, şirin bir köşkün havasına uygun sıcak atmosferiyle uğrak mekanlardan biri olmayı sürdürüyor.Yeşilköy'ün eski dükkanlarından.Sıcak yaz günlerinde herkesin ortak buluşma noktası olan Roma Dondurmacısı'nın müdavimleri arasında Galatasaraylı futbolcularda var.22 çeşit dondurmadan en sevilenleri krokan-badem ve karadut.

Haberi görüntülemek için lütfen tıklayınız.
elle bistro
Elle Bistro Özel - Yeşilköy Roma Dondurmacısı 2011

"Türk halkı en çok çikolata - kaymak seviyor." Aile mesleğini geliştirerek sürdüren Zekeriya Vardar ile dondurma üzerine hoş bir sohbet yapıyoruz.Dondurma konusunda bir araştırmacı gibi davranıyor. Sık sık yurt dışına giderek farklı dondurmaları tadan Vardar, İtalyan tipi yumuşak dondurma üretiyor.

Haberi görüntülemek için lütfen tıklayınız.
tgrt
TGRT - Adres ARTY - Hakiki Roma Dondurmacısı / Haziran 2011

Zengin çeşitleri ve birbirinden farklı tatlarıyla 41 yıldır Yeşilköy'de hizmet veren Hakiki Roma Dondurmacısına konuk oluyoruz. Çikolata, limon, vişne, muz, karamel, şamfıstık, tuttifrutti, kayısı, çilek, kestane, ceviz, kavun, karadut, damla sakız, krokan-badem gibi sevilen dondurma çeşitleriyle kornette veya kağıt helvada servis edilen dondurmalar yaz gecelerinin vazgeçilmez tadları bir arada. Biz bunları tek tek denerken Zekeriya Vardar'dan Roma Dondurmasını yarım yüzyıla yakın bir süredir değişmeyen bu tadın hikayesini dinliyoruz.

istanbul life
İstanbul Life - Hakiki Roma Dondurmacısı / Temmuz 2010

Yeşilköy'de bulunan Hakiki Roma Dondurmacısı, uzun yıllardır İstanbulluların serinlemek için tercih ettiği adreslerden. İstanbul Caddesi üzerinde bulunan mekan 20 kişi kapasiteli. Masaları ve tezgahıyla nostaljik bir etki yaratan mekanın en sevilen dondurma çeşitleri kestaneli, krokanlı bademli ve sakızlı olanlar. Burada 20 çeşit dondurma bulabilirsiniz. Galatasaraylı futbolcuların, pilotların, hosteslerin, Bakırköy ve Yeşilköy civarında oturanların müdavimi olduğu mekanın kapısında yaz aylarında uzun kuyruklar oluşuyor.

Haberi görüntülemek için lütfen tıklayınız.
vatan gazetesi
Vatan Gazetesi - Bizim Kahve Eki / 10 Temmuz 2010

Yeşilköy'de 30 yıldır dondurma severlerin uğrak yeri olan Roma dondurmacısının sırrı, kullandığı malzemelerin doğallığında gizli. Yaz günlerinde limon, vişne, muz, karamel, tuttifrutti, karadut, damla sakız, gibi serinleten dondurma çeşitleriyle hizmet veren Roma'da, Arda Turan'ın yanı sıra ünlü futbolcu ve basketbolcuları görmek mümkün.

Haberi görüntülemek için lütfen tıklayınız.